serwisy tematyczne
Katalog rozwiązań
Newsletter
aktualnosci-6

30.10.2008
MS Office dostępny za darmo?

Jak donosi Read Write Web, Microsoft ogłosił wczoraj, że z części możliwości pakietu MS Office będzie można skorzystać  za darmo online.

Podczas konferencji  Professional Developers Conference koncern potwierdził, że wraz z najnowsza wersją pakietu MS Office ukaże się jej odpowiednik online. Office Web Applications ma być wersją darmową dostępną w Internecie. Program ten jednak nie będzie udostępniał wszystkich możliwości tradycyjnych programów biurowych. Dostępne będą jedynie podstawowe funkcje, takie jak tworzenie nowych dokumentów i ich edycja. Pakiet ten ma być obsługiwany przez najpopularniejsze przeglądarki takie jak  Internet Explorer, Firefox czy Safari.

Do tej pory online można było skorzystać jedynie z programów Office Live Workspace, który pozwalał na zapisywanie plików online oraz Office Online, gdzie można było ściągnąć gotowe szablony różnych dokumentów. Office Web Applications ma być dostępny za pośrednictwem pierwszego z programów, poprzez zalogowanie się na stronie.

Microsoft liczy przede wszystkim na dochody ze sprzedaży pakietu offline dlatego nie ma na razie żadnych informacji o wykorzystaniu darmowej wersji w celach komercyjnych – nawet dla reklamodawców.

 Dodaj komentarz
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 
Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności
Projekt: 2BITS