serwisy tematyczne
Katalog rozwiązań
Newsletter
aktualnosci-6

31.10.2008
Czy Internet wpływa korzystnie na mózg?

Jak donosi "American Journal of Geriatric Psychology", Internet rzeczywiście pozytywnie wpływa na umysł - zwłaszcza u ludzi starszych.

Profesor  Gary  Small z University of California w Los Angeles wraz z zespołem stwierdził, że korzystanie z Internetu i poszukiwania sieciowe pobudzają mózgowe ośrodki odpowiedzialne za podejmowanie decyzji i złożone rozumowanie. Możliwe, iż taka aktywność starszych ludzi hamuje fizjologiczne zmiany – spadek aktywności i obumieranie neuronów.

Badaniom poddało się 24 ochotników w wieku od 55 do 76 lat. W trakcie badań analizowano i porównywano czynność ich mózgów podczas przeszukiwania Internetu i czytania książki. Obie te czynności pobudzały obszary odpowiedzialne za język, czytanie, pamięć i widzenie. Obserwacje wykazały jednak iż u doświadczonych użytkowników Internetu aktywowały się także ośrodki odpowiedzialne za podejmowanie decyzji i złożone rozumowanie. W porównaniu z czytaniem korzystanie z Internetu i jego licznych możliwości wymaga większego wysiłku umysłowego.

Być może już wkrótce Internet trafi na listę działań pozytywnie wpływających na umysł ludzi, tuż obok łamigłówek, krzyżówek czy gier logicznych.

Źródło: Redakcja portalu spoleczenstwoinformacyjne.plDodaj komentarz
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 
Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności
Projekt: 2BITS