serwisy tematyczne
Katalog rozwiązań
Newsletter
aktualnosci-6

31.10.2008
Kryzys finansowy korzystny dla e-handlu?

Szacuje się, że 12,8 mld złotych mają wynieść wydatki na zakupy w Internecie a wszystko to za sprawą kryzysu ekonomicznego.

Kryzys finansowy zwykle sprawia, że konsumenci ograniczają wydatki skupiając się jedynie na zakupach produktów niezbędnych. Szukają więc tańszych odpowiedników potrzebnych rzeczy i coraz częściej wybierają w tym celu sklepy internetowe. A wybór mają spory – na rynku polskim działa obecnie około 4,2 sklepów tego typu a ich liczba ciągle rośnie.

Znawcy tematu mówią o nawet 60 procentowym wzroście sprzedaży przez Internet – największe obroty najprawdopodobniej uzyskają serwisy aukcyjne w tym ze sprzedaży głównie sprzętu AGD, RTV, książek, płyt czy mebli.

Sklepy internetowe starają się więc zdobyć jak najwięcej klientów, udoskonalając swoje serwisy proponują atrakcyjne, nowoczesne szaty graficzne oraz konkurencyjną funkcjonalność swoich witryn. Dodatkowo wprowadzają rozbudowane możliwość płacenia za zakupy, dokładnego obejrzenia towaru czy komentowania zakupów. Jeśli klient odkryje wszystkie zalety robienia zakupów online z pewnością nie raz wróci do serwisu internetowego, ograniczając tym samym tradycyjne sposób zakupów.

Jak pokazują sondaże, do zakupów przez Internet w zeszłym roku przyznało się 5,8 milionów osób co dało zyski 8,1 miliardów złotych. W tym roku, dochody te mogą wzrosną nawet o 60 procent – do kwoty prawie 13 miliardów złotych.

 

 

Źródło: Redakcja portalu spoleczenstwoinformacyjne.plDodaj komentarz
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 
Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności
Projekt: 2BITS