serwisy tematyczne
Katalog rozwiązań
Newsletter
artykuly-6

Każdy fan Gwiezdnych Wojen już dziś może nabyć multimedialnego robota – współczesną wersję słynnego R2D2.

więcej

ZUS przygotował kalkulator emerytalny, dzięki któremu można obliczyć przyszłą emeryturę.

więcej

Przedsiębiorstwa dopinają budżety na nowy rok. Pula na inwestycje znów będzie większa niż w minionych latach. Firma Columbus IT przestrzega, aby nie wdrażać systemów IT jak najniższym kosztem, rezygnując z analiz przedwdrożeniowych.

więcej

Renault, podczas Salonu Samochodowego w Paryżu, zaprezentuje concept car klasy S - Ondelios. Przeznaczony dla amatorów długodystansowych podróży, pojazd ucieleśnia wizję cross-overa wysokiej klasy by Renault.

więcej

Badania pokazują, że 92% użytkowników Internetu uważa wyszukiwarki za bezstronne źródło informacji. 81% posługuje się nimi, w celu odnalezienia ofert handlowych, konkretnych produktów oraz usług.

więcej

Brak definicji prawnej jest skutkiem braku definicji opisującej telepracę. Znaczna część państw europejskich nie posiada jednoznacznie uregulowanych postanowień prawnych w tym zakresie. W kilku krajach są pewne przepisy mówiące o tym fakcie, jednakże nie do końca regulujące stanowisko wobec telepracy.

więcej

Telepraca to zjawisko stosunkowo nowe a zarazem na tyle powszechne aby zdobyć zainteresowanie sporej grupy przedsiębiorców. Warunki podstawowe to przede wszystkim chęć rozwoju oraz zaakceptowanie zmian. Badania nad telepracą wciąż trwają i niewątpliwie mogą przynieść pozytywne wyniki. Globalna gospodarka „złożyła zamówienie” na szybki przepływ informacji oraz dostępność do tejże informacji.

więcej

Firma zatrudniając pracownika zdalnego stara się obniżyć koszty utrzymania. Oszczędności poczynione na lokalizacji biura oraz wyposażeniu pracowników mogą zostać wykorzystane do efektywniejszej a co za tym idzie bardziej konkurencyjnej działalności firmy. Duża liczba przedsiębiorstw nie jest w stanie jednak wdrożyć systemu telepracy. Brak zdolności oraz wiedzy do podjęcia decyzji jest kluczowym czynnikiem.

więcej

Telepraca jest dzisiaj związana głównie z informacją. Pozyskiwaniem, przetwarzaniem i wysyłaniem informacji. Prawie połowa istniejących zawodów jest związana z zarządzaniem informacją a 80% nowych zawodów ma swoje odbicie w małych i średnich przedsiębiorstwach w usługach oraz sektorze informatycznym.

więcej

Szanse, jakie stwarza globalizacja oraz nowa technologia umożliwiają w pełni wykorzystać swój potencjał.  Jednak pewnie to nie wszystkie możliwości jakie może zaoferować. Szczególnie przydatne może okazać się taki rodzaj zatrudnienia dla osób niepełnosprawnych. To oni są szczególnie narażeni na wykluczenie z normalnego życia społecznego. Główne przeszkody dotarcia do zakładu pracy staja się w tym momencie nieaktualne. Posiadając własne biuro w domu ma on możliwość stać się częścią społeczności i w pełni może korzystać z przywilejów, jakie przysługują pracownikom zatrudnionym fizycznie. 

więcej

Strona 1 z 2 >>>

Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka prywatności
Projekt: 2BITS